burmistrz Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) od 9 lat nie potrafi usunąć niebezpiecznych odpadów, "a co jeżeli w środku jest złoto?".

burmistrz Grzegorz Benedykciński

czytaj całość »

Od 9 lat urzędnicy gminy Grodzisk Mazowiecki i burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński ograniczają się do wysyłania pism i szukania winnych, nie zajmując się sprawą zagrożenia dla mieszkańców. Burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) od 9 lat nie potrafi usunąć niebezpiecznych odpadów, "a co jeżeli w środku jest złoto?". Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński i jego urzędnicy wysłali w tej sprawie 7 pism, czyli zajmowali się kwestią wysypiska mniej niż 1 dzień w roku.

,
wysypisko gmina grodzisk mazowieckiWysypisko Grodzisk Mazowiecki

share on Facebook share on Twitter share on Pinterest share on WhatsApp share on reddit

BURMISTRZ GRZEGORZ BENEDYKCIńSKI

Jak gmina Grodzisk Mazowiecki od 9 lat "zajmuje się" sprawą nielegalnego składowania na swoim terenie niebezpiecznych odpadów.

Grzegorz Benedykciński burmistrz Grodzisk Mazowiecki wysypisko
grodzisk mazowiecki niebezpieczne odpady

Nielegalne odpady Grodzisk Mazowiecki

Teren, na którym znajdują się nielegalne (i wiele wskazuje na to, że niebezpieczne) odpady wynajmowała firma, która zajmowała się sortowaniem śmieci. Dlaczego otrzymała zgodę na prowadzenie takiej działalności w środku miejscowości, gdzie dookoła znajdują się domy wielorodzinne? Chyba najlepiej zapytać w urzędach: gmina Grodzisk Mazowiecki i powiat Grodzisk Mazowiecki umyły ręce po tym, jak okazało się, że firma nielegalnie zaczęła na tym terenie składować odpady zwierzęce oraz pordzewiałe beczki z chemikaliami.

Gmina Grodzisk Mazowiecki - urzędnicza niemoc?

Pomimo iż mieszkańcy zgłaszali do gminy odpychający zapach roznoszący się wokół urzędnicy poprzestali na wysyłaniu pism. Na spotkaniu z burmistrzem (Grzegorz Benedykciński, Ziema Grodziska) w roku 2013, gdzie domagaliśmy się chociaż usunięcia kilkunastu beczek chemikaliami urzędnicy stwierdzili "nie możemy zabrać tych beczek,
a co jeżeli w środku jest złoto?"
co pokazuje jak gmina pod rządami p. Benedykcińskiego poważnie podchodzi do spoczywającego na gminie obowiązku zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Spotkanie zakończyło się konkluzją, że gmina zajmie się tą sprawą. To było 9 lat temu.

grodzisk mazowiecki niebezpieczne odpady

Gmina Grodzisk Mazowiecki "zajmuje się" tą sprawą od
3540 dni
Dotychczasowe sukcesy? Brak.

gmina grodzisk mazowiecki skandal

Burmistrz Grzegorz Benedykciński

Od 2013 roku kilka spotkań z burmistrzem Benedykcińskim (Ziemia Grodziska), składanie pism w urzędzie oraz zainteresowanie mediów nie doprowadziło do załatwienia tej sprawy ze względu na prosty fakt, że słynący ze swojej narcystycznej natury Burmistrz Benedykciński wyżej ceni swój wizerunek, niż bezpieczeństwo mieszkańców.

Grzegorz Benedykciński i jego partia Ziemia Grodziska (mająca swoje korzenie w ZSL / PSL) od 20 lat rządzi w gminie Grodzisk Mazowiecki, z czego niemal połowę tego czasu spędzili na unikaniu zajęcia się sprawą niebezpiecznych odpadów.

Zagrożenie dla mieszkańców

W 2016 roku urzędnicy gminy Grodzisk Mazowiecki po raz pierwszy (i ostatni) weszli na teren tej działki, dokonali inwentaryzacji i na tym zakończyli swoją aktywność. W piśmie otrzymaliśmy jedynie wyjaśnienie, że na terenie nielegalnego wysypiska znajdują się "...pojemniki z nieznanymi substancjami, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców sąsiadujących posesji oraz dla środowiska..."Pomimo alarmistycznej zawartości tegoż pisma urzędnicy w żaden sposób nie podjęli działań zmierzających do stwierdzenia czym są wspomniane nieznane substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki.

Ciąg dalszy urzędniczej niemocy w Grodzisku

Autor pisma z 2016 roku, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Piotr Galiński (Ziemia Grodziska) stwierdził w nim również iż sytuacja jest poważna, ale zgodnie z wiedzą urzędników "negatywna działalność ustała" (przez co chyba miał na myśli: na teren nie są przywożone nowe nielegalne odpady, co nie znaczy, że zostały usunięte stare). Okazało się to być nieprawdą...

gmina grodzisk mazowiecki czysta gmina?
gmina grodzisk mazowiecki zagrożenie dla mieszkańców

Burmistrz i nielegalne odpady?

W październiku 2018 roku na teren przyjechały nowe wywrotki ze śmieciami, ale dzięki zaalarmowaniu przez nas straży miejskiej na miejscu wyrzucono tylko część ładunku. Pomimo poinformowania o tym fakcie wydziału środowiska w Grodzisku Mazowieckim na terenie nie pojawił się żaden urzędnik, aby sprawdzić co zostało tutaj wyrzucone.

Na spotkaniu z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim (Ziemia Grodziska) 14 marca 2019 roku (w którym brali udział jego zastępca Piotr Galiński oraz urzędnicy z wydziału ochrony środowiska) po raz kolejny usłyszeliśmy, że gmina Grodzisk Mazowiecki zajmie się tą sprawą. I chyba zajęli się, bo dosłownie następnego dnia na terenie pojawiła się ekipa, która zaczęła wyładowywać kolejnego tira ze śmeciami.

Kolejne przestępstwo, a gmina Grodzisk Mazowiecki...

Ponownie wezwaliśmy straż miejską, tym razem interwencja ograniczyła się do spędzenia kilka minut na terenie działki i uwierzenia w słowa przestępcy, że tir pełen śmieci to wynik sprzątania terenu. Ani straż miejska, ani urzędnicy gminy Grodzisk Mazowiecki nie pojawili się więcej na terenie działki.

Kiedy tematem zainteresowały się media:
- Grodzisk News w lipcu 2020,
- Grodzisk News w styczniu 2021,
- telewizja TVN w październiku 2021,
- Przegląd Regionalny w listopadzie 2021
gmina Grodzisk Mazowiecki nie podejmuje żadnych kroków zmierzających do usunięcia niebezpiecznych odpadów.

gmina grodzisk mazowiecki przestępstwo
gmina grodzisk mazowiecki burmistrz benedykciński

Burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) - 9 lat uników

Urzędnicy gminy Grodzisk Mazowiecki przez lata zapewniali, że "zajmują się" sprawą, że sprawą zajmuje się prokuratura w Grodzisku Mazowieckim, że właścicielka działki robi uniki prawne uniemożliwiające posprzątanie terenu przez gminę, że właścicielki nie można odnaleźć i dlatego sprawa utknęła, że to jest mafia śmieciowa i nic nie da się zrobić. Niestety większość z tego okazała się nie być prawdą.

Firma odpowiedzialna za pojawienie się śmieci zakończyła przed laty działalność, więc zmuszenie jej do posprzątania jest mrzonką, dziennikarze TVN odnaleźli właścicielkę w przeciągu kilku dni (właśnie miała rozpawę za podobne przestępstwo w Sochaczewie). A "zajmowanie się" sprawą? Dopiero przed kamerą TVN urzędnicy wydziału środowiska w gminie Grodzisk Mazowiecki przypomnieli sobie, że od 2 lat nie mają żadnej odpowiedzi z prokuratury, więc... tak naprawdę nie robią niczego w tej sprawie. Mafia śmieciowa? Możliwe, ale w takim razie dlaczego gmina Grodzisk Mazowiecki i jej burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) nie podejmują żadnych kroków, żeby pozbyć się z ze swojego terenu mafii?

Wynika z tego, że burmistrz Grzegorz Benedykciński i jego urzędnicy zajmują się sprawami, no chyba że okazuje się, że mają do czynienia z przestępcami, wtedy zaczynają "zajmować się" sprawą i pozostawiają mieszkańców gminy samych sobie.

gmina grodzisk mazowiecki grzegorz benedykciński

Grzegorz Benedykciński = Homer Simpson?

W październiku 2021 roku, w trakcie przygotowania materiałów do reportażu dziennikarze TVN poprosili burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego (Ziemia Grodziska) o wypowiedź przed kamerą w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci na terenie podlegającej mu gminy. Burmistrz Benedykciński bohatersko odmówił wystąpienia przed kamerą zasłaniając się pandemią. Dlaczego? Kto, jak kto, ale Grzegorz Benedykciński nie odmawia pojawienia się w mediach. Czyżby nie był dumny ze swoich osiągnięć w tej sprawie?

Grzegorz Benedykciński - osiągnięcia

Przecież przez 9 lat "zajmowania się" sprawą burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska):

  • odwiedził ten teren 0 (słownie: zero) razy,
  • powołał specjalny zespół do rozwiązania tej poważnej sprawy składający się z 1 (słownie: jednej) osoby,
  • złożył (zdaniem gminy) 7 (słownie: siedem) pism do prokuratury, czyli mniej niż jedno na rok, wszystkie zostały odrzucone,
  • jego urzędnicy odwiedzili ten teren 1 (słownie: jeden) raz, 7 (słownie: siedem) lat temu,
  • w żadnej formie nie poinformował mieszkańców okolicznych posesji o istniejącym zagrożeniu

W jednej z wypowiedzi dla Grodzisk News burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) stwierdził (parafrazując) "naszym zdaniem posprzątaniem tego terenu powinien zająć się ktoś inny". Biorąc pod uwagę powyższą listę chyba miał na myśli powinien zająć się ktokolwiek, bo trudno powiedzieć, żeby jakiś urzędnik gminy Grodzisk Mazowiecki, a zwłaszcza burmistrz Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska), napracował się przy tej, jak nazwał ją wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Piotr Galiński (Ziemia Grodziska), poważnej sprawie. Strach pomyśleć jak by to wyglądało gdyby sprawa nie była poważna...

gmina grodzisk mazowiecki burmistrz benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński

Jako że przez "nieszczęśliwy zbieg okoliczności" burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński (Ziemia Grodziska) nie miał okazji przez kamerami TVN przestawić swoich niesamowitych osiągnięć w usunięciu niebezpiecznych odpadów postanowiliśmy poratować biedaka. Przegapił szansę na pojawienie się w telewizji, ale chociaż w Internecie może zobaczyć jak elegancko wyglądałby na tle swoich osiągnięć.

Notka prawna:
uprzedzając wiadomości od domorosłych prawników informujemy, że zdjęcie burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego znajduje się w domenie publicznej na wikimedia.org od 28 lipca 2020 roku, a co za tym idzie, zgodnie z udzieloną licencją może być używane przez każdego, w dowolnym celu.


ochrona środowiska Grodzisk Mazowiecki
Grzegorz Benedykciński Grodzisk
kopernika Grodzisk Mazowiecki
Wiesława Śliwińska Grodzisk Mazowiecki